ReadyNAS 212

2 Bays me deri ne 20 TB total storage

Plotësisht i Sigurt. Plotesisht HD.
ReadyNAS 212 është produkti i parë i magazinimit të performancës me kosto të lartë dhe me efikasitet të lartë të rrjetit që ofron mundësi të plotë transkodimi 1080p HD. Me 5 nivele të mbrojtjes dhe deri në 20TB të ruajtjes për dokumentet, fotot dhe videot tuaja. Ndërfaqja e përdoruesit dhe aplikacioni i bazuar në Portalin ReadyCLOUD® në PC, Mac, smartphones dhe tabletë e bëjnë zgjedhjen ideale për konsumatorët për shkak të thjeshtësisë dhe lehtësisë së përdorimit.

Modeli: RN212

Shiko Broshuren : RN212

 • Përshkrimi i produktit

  Product Number
  RN212
  Product Thumbnail
  Model Description
  • ReadyNAS 212
  Number of Bays
  • 2 Bays
  Maximum Capacity
  • Up to 20 TB of storage
  Processor
  • Quad core 1.4GHz High Performance ARM Cortex A15
  Memory
  • 2GB RAM
  Drive Types Supported
  • SATA/SSD 2.5” or 3.5”
  Key Features
  • Faster file backups and access up to 200MBps read and 160MBps write speeds
  • HD 1080p streaming and real-time transcoding to any device, anywhere
  • Link aggregation for 2x the performance
  • Perfect for streaming and data backup for multiple users
  • High performance anti-virus with near-0 throughput loss
  • ReadyCLOUD portal-based user interface and app make building a private cloud easy and secure
  • Advanced BTRFS file system delivers 5 levels of complete data protection
  • Powerful desktop app for complete file syncing and automatic backup
  • Virtual Private Time Machine Backup for all the Macs in your home
  Hot Swappable Drives
  • Yes
  eSATA Port for Additional Storage
  • 1 Port
  LAN Ports
  • 2 Gigabit Ethernet LAN ports
  USB Ports
  • (3) USB 3.0 ports
  Chassis Warranty
  • 3 Years
  Dimensions DxWxH (mm)
  • 220 x 101 x 142
  Weight (kg)
  • 2.03
  ProSupport Service Packs Available
  • 200 Series
  OnCall 24×7
  • 1 year: PMB0311
  • 3-year: PMB0331
  XpressHW Replacement
  • 3-year: PRR0331
  *Based on 8TB drives

 • Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “ReadyNAS 212”

Kategoritë e produkteve

Zgjidh sipas Brand-it