ReadyNAS 526X

8 Bays me deri në 80 TB Storage

NAS me performancë të lartë bazuar në procesorin Intel® Dual Core Server ka ndërtuar dy porta të dyfishta 10Gig Ethernet dhe është sistemi ideal NAS desktop për bizneset e vogla dhe të mesme. ReadyNAS me 5 nivelet e mbrojtjes së të dhënave i mbron të dhënat tuaja kundër gabimit njerëzor, ngjarjeve katastrofike dhe korrupsionit të heshtur të të dhënave.

Model: RN528X

 

 • Përshkrimi i produktit

  Product Number
  RN526X
  Product Thumbnail
  Product Family
  • RN526X
  Available SKUs
  • RN526X00
  • RN526XD3
  • RN526XD4
  • RN526XD6
  • RN526XE3
  • RN526XE4
  • RN526XE6
  Model Description
  • ReadyNAS 526X 6-Bay
  Certification and Compatability | Vmware vSphere ESXi 6.0
  Datasheet (PDF)
  • n/a
  HARDWARE
  CPU
  • Intel D1508 Dual Core 2.2GHz Server Processor
  Memory
  • 4GB DDR4 with ECC
  # of Bays
  • 6
  # of Users
  • 20-80
  Internal Maximum (assume 10TB hard drives)
  • 60TB
  Total Maximum Capacity with Expansion
  • 110TB
  Drive Types Supported
  • SATA/SSD 2.5″ or 3.5″
  Hot Swappable Drives
  • Yes
  eSATA Expansion Ports
  • 1, for eSATA HDD
  Gigabit LAN Ports
  • 0
  10Gbps LAN Optical SFP+
  • 0
  10Gbps LAN Copper 10GBase-T
  • 2
  USB Ports
  • Three (3) USB3.0 ports, 1 front, 2 rear
  Power Supply
  • Internal 200W; input 100-240V AC, 50-60Hz
  Hardware Warranty
  • 5-year
  Fan (mm)
  • 120
  Dimensions DxWxH (mm)
  • 287.5 x 192 x 259
  Weight (kg)
  • 7.97
  Software and Functionality
  Cloud-discovery, Setup and Management
  • Yes
  Data Protection with Unlimited Snapshots
  • Yes
  Web-managed Replication for Disaster Recovery
  • Yes
  Real-time Antivirus
  • Yes
  iSCSI and Thin Provisioning
  • Yes
  Single DLNA Server for Local and Remote Streaming
  • Yes
  * Using 10TB drives

Kategoritë e produkteve

Zgjidh sipas Brand-it